
| Parameter | Value |
|---|---|
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Quiescent Current | 1.7 mA |
| Number of Elements | 2 |
| Input Offset Voltage (Vos) | 1 mV |
| Number of Channels | 2 |
| Input Bias Current | 25 nA |
| Response Time | 1.3 µs |
| Type | Precision |
| Output Type | CMOS, TTL |
| Output Current per Channel | 16 mA |
| Operating Supply Current | 700 µA |
| Output Current | 16 mA |
Stock: 2654
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09404
Ext.Price$0.09404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09404 | $0.09404 |
| 10 | $0.06506 | $0.65060 |
| 50 | $0.05635 | $2.81750 |
| 100 | $0.04881 | $4.88100 |
| 500 | $0.04419 | $22.09500 |
| 1000 | $0.04001 | $40.01000 |
| 3000 | $0.03875 | $116.25000 |
| 5000 | $0.03753 | $187.65000 |
| 10000 | $0.03634 | $363.40000 |
